סוגרים הכל לדירה

שיפוצים

שיפוץ דירה: כל התקלות שלא קרו

שיפוץ דירה כרוך בהמון פרטים קטנים ומערב בעלי מקצוע שונים. הרבה דברים יכולים להשתבש בדרך והשיפוץ יכול בקלות להפוך לסרט מתח (במקרה הטוב) או לסרט אימה. מה תוכלו למנוע מראש?
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיפוץ דירה
התחל כאן

'הפתעות' בגלל תכנון וכתב כמויות לא מדויקים

תכניות וכתב כמויות מדויקים הם הבסיס להצלחתו של שיפוץ דירה ולמניעת תקלות והפתעות בהמשך. הם יוצרים מכנה משותף בין כל בעלי המקצוע ומסנכרנים בין כולם. לפיהם ייקבעו התקציב, לוח הזמנים, תכולת העבודה וסדר העבודה. בבתים רבים כל בעל מקצוע מגיע עם המטר שלו ולוקח מידות. אם תשוו בין המדידות של השיפוצניק, של המעצבת ושל הנגר – תמצאו פערים. על הפערים האלה אתם תשלמו בסוף (עודפים או חסרים בכתב כמויות, למשל). מה צריך כדי שהתכנון וכתב הכמויות יהיו נכונים?

הכול מתחיל במדידה מקצועית. חשוב שיגיע לביתכם מודד מוסמך שיבצע מדידות מדויקות. הן יהיו הבסיס לכתב הכמויות ולתכנית העיצובית. לאחר מכן פגישה עם מעצבת פנים מקצועית ומנוסה שתבין את הצרכים שלכם, את החלומות שלכם ואת הסגנון העיצובי שאתם אוהבים ותוכל לתרגם אותם לתכנית עיצובית שלמה ולכתב כמויות מפורט, מדויק ומקצועי. וכדי שלא יישאר מקום לטעויות, נדרשת בקרה של התכניות, של המפרטים הטכניים ושל כתב הכמויות בידי מהנדס אזרחי בעל ניסיון רב. עכשיו, כשהתקציב ולוח הזמנים ותכולת השיפוץ מוגדרים בבירור, אפשר לצאת לדרך ולהתחיל לשבור קירות.

מריבות וויכוחים עם בעלי מקצוע

התפקיד המסובך ביותר בשיפוץ הוא לנהל אותו. למה? כי יש מיליון פרטים קטנים שצריך לחשוב עליהם וחומרים שצריך לקנות ובעלי מקצוע שצריך לתאם ביניהם, ובעיקר לפתור עניינים שצצים בשטח. רבים מתחילים שיפוץ והם בטוחים שיידעו לנהל אותו ויהיה להם זמן ופנאי לעסוק בו (תוך כדי עבודה, כמובן) ורק כשהם בעיצומו, הם מבינים את גודל הטעות – ניהול שיפוץ הוא מקצוע ועבודה במשרה מלאה. וכמו בכל עבודה, כדי לנהל שיפוץ נדרשים ידע, הבנה וניסיון, וגם יכולות מיקוח ותיאום וארגון וגישור ופישור (כל בעל מקצוע הרי יודע הכי טוב איפה 'החבר' שלו טעה) ופניוּת ואנרגיות… או שהוא מצריך גורם מנהל אחד שיש לו אחריות ברורה. אחריות לתכנון ואחריות לביצוע בשטח.

במילים אחרות, השיפוץ ייראה אחרת בעזרת חברת שיפוצים שאחראית לשיפוץ הדירה – החל במודד מקצועי ובעיצוב פנים (שלב התכניות), המשך בביצוע על־ידי קבלן שיפוצים רשום (!) וכלה במסירת המפתח לאחר השיפוץ לדירה נקייה. במילים אחרות, גורם אחד שאחראי לעבודה ולתוצאות של כל בעל מקצוע וכתובת אחת בשבילכם. גם לא תסבלו מוויכוחים, מתסכולים ומעצבים מיותרים, וגם תוכלו להמשיך בשגרת החיים שלכם בתקופת השיפוץ, ואין ספק שגם התוצאה תהיה טובה הרבה יותר.

שיפוצניק חאפר שעשה עבודה לא מקצועית ולא מוכן לקחת אחריות

הרבה שיפוצניקים חאפרים פועלים היום בענף השיפוצים. חלקם אף מקבלים המלצות בכל מיני אתרים ולפי כל מיני דירוגים. לפעמים מצליח להם, אך פעמים רבות לא. מדוע? כי 'קבלן שיפוצים' הוא מקצוע הדורש הסמכה, הכשרה וניסיון. בינואר 2018 אישרה ועדת השרים לענייני חקיקה תמיכה ממשלתית בהצעת חוק פרטית להגנת צרכנים מפני קבלנים לא מורשים שביצעו עבורם עבודות שיפוצים רשלניות בבתי מגורים או במבנים עסקיים. ההצעה כבר עברה בקריאה ראשונה. המטרה היא שהצרכן הישראלי יקבל שקט נפשי כשיזדקק לשירות שיפוצים. לפי התיקון, יתווסף בפנקס הקבלנים תת־סיווג לענף משנה (שיפוצים) – 131/1 – הקובע כי הקבלן יוכל לבצע עבודה בהיקף של עד 350,000 שקל (סכום המגלם היקף שיפוץ ממוצע בדירה). החוק החדש יסייע להעלות את רמתם המקצועית של הקבלנים בענף השיפוצים ויגדיל את הבידול בין חאפרים לאנשי מקצוע. לפי הצעת החוק קובעת שקבלני השיפוצים יהיו מחויבים לתת ללקוחותיהם שלושה חודשי אחריות לפחות לעבודה שביצעו. האחריות תחול בין שההתקשרות עם הקבלן נעשתה בחוזה בכתב ובין שבהסכמה על־פה. חובה זו לא תאפשר לקפח את מי שלא חתם על חוזה בכתב, והקבלן עמו התקשר יחויב לספק את אחריותו על עבודתו. האחריות תהיה 'תו איכות' ובאמצעותו יוכל הקבלן להעיד על איכות עבודתו. ואם קבלן יסרב להעניק אחריות, יוכל הלקוח לפנות לרשם הקבלנים.

תדאגו לכך שהשיפוץ ייעשה על־ידי קבלן שיפוצים רשום ומורשה, בעל ניסיון בעבודה עם גופים ציבוריים ומפוקח על ידי מהנדס אזרחי ובקר איכות מנוסים. אל תסתפקו בפחות. כך תדעו שאתם מוגנים ובטוחים מבחינת בטיחות, אמינות, איכות ובקרה.

שילמתם לבעל מקצוע והוא נעלם באמצע העבודה

השיפוצניק שבר את הקיר, הרים את המרצפות בסלון וגם הוציא את האמבטיה, וכבר חשבתם שאתם עומדים בלוחות הזמנים ובעוד כמה ימים תוכלו לחזור לבית המשופץ שלכם, אבל אז הוא נעלם. הוא לא עונה לטלפונים. אתם מבקשים מחבר להתקשר אליו, כדי שלא יזהה את המספר שלכם, והוא מבטיח שיבוא מחר. והוא לא בא, וחוזר חלילה. למה? כנראה הוא קיבל עבודה משתלמת יותר או שהבין שתמחר נמוך מדי את העבודה שלכם. עכשיו אתם בני ערובה. אפשר לכתוב ספרים מסיפורים כאלה על שיפוצניקים, על אינסטלטורים, על חשמלאים, על נגרים. אבל לכם זה לא יקרה…

עם חברת שיפוצים מקצועית ואחראית תיהנו מסטנדרט חדש בשיפוץ דירה – אחריות לביצוע לפי התכניות בידי צוותי עבודה מקצועיים, מנוסים ומוכשרים. חברת השיפוצים תדאג לכל בעלי המקצוע הנדרשים – איש אלומיניום, נגר, אינסטלטור מוסמך, חשמלאי מוסמך, מתקין וטכנאי מזגנים מורשה – ותהיה אחראית לעבודה ולתוצאות של כל בעלי המקצוע שהזמינה. לניהול התהליך אחראי מנהל בנייה מורשה, לביצועו אחראי קבלן בניין מורשה, לפיקוח ולבקרה עליו אחראים מהנדס אזרחי ובקר איכות. ואתם תוכלו לישון בשקט בלילה.

חריגה בזמן ובתקציב

אחת הבעיות הגדולות בשיפוץ דירה היא אי־ודאות. אנחנו לא יודעים מתי יסתיים השיפוץ, אנחנו לא יודעים כמה הוא יעלה לנו באמת, אנחנו לא יודעים אם 'דחפו' לנו סתם עוד עבודות באמצע השיפוץ. אנחנו בעיקר לא יודעים. הרגילו אותנו לחשוב שחריגה בזמן ובתקציב היא חלק בלתי נפרד משיפוץ דירה – למה? בכל תחום אחר כמעט אתם יודעים בדיוק איזה שירות או מוצר רכשתם, מה מחירו ומה זמן אספקה שלו. אתם גם תדעו להתלונן אם בעל העסק לא יעמוד בתנאי העסקה. למה בתחום השיפוצים המצב שונה? כי ככה חינכו אותנו. כי ככה מתנהל (או לפחות התנהל) תחום השיפוצים בישראל. אבל אפשר לשפץ אחרת. אפשר לתכנן ולדעת הכול מראש ולהימנע מהפתעות מיותרות. אפשר למדוד כמו שצריך, לערוך תכניות מדויקות, לקבוע תקציב ולוח זמנים, ולעמוד בהם.

אפשר לשפץ בעזרת חברת שיפוצים שבה הכול מתוכנן וידוע מראש – לוח הזמנים, התקציב ותכולת השיפוץ – וליהנות מסטנדרט חדש בשיפוץ דירה. בעזרת תכנון מפורט, כתב כמויות מדויק, תקציב מוגדר, לוח זמנים ברור וגורם אחד שאחראי לכול – השיפוץ שלכם יכול להיראות אחרת והחוויה תהיה נעימה.

סוף־סוף נוצר סטנדרט חדש בשיפוץ דירה, על תתפשרו על פחות ממנו.

לחץ כאן להשארת פרטים

אולי יעניין אותך לשמוע מדוע בוחרים בנו ...

גם הלקוחות וגם ערוצי הטלוויזיה

שיפוץ דירה ברמת גן
סוגרים הכל לדירה שיפוצים - המלצה

חולמים לשפץ?

שיפוץ בשיטת סוגרים הכל לדירה יבטיח לכם תמורה מלאה עבור כספכם:

פתרון כולל מתכנון ועד ביצוע תחת קורת גג אחת, עמידה בתקציב ולוחות הזמנים!

לחץ כאן להשארת פרטים

לחיצה להצטרפות לקהילה שלנו במסנג'ר וקבל ראשון תוכן איכותי שיעזור לך בשיפוץ!

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שאלה

שאלות?

חייגו 073-7766500 או מלאו פרטים ונחזור אליכם

גם בערוץ 13 התלהבו מהסטנדרט שלנו!

5 המפתחות לשיפוץ הדירה!

המדריך שיעזור לכם להתחיל את המסע לשיפוץ הדירה
ויעזור לכם לסיים אותו עם מינימום טעויות ומקסימום תועלת.

המדריך לשיפוץ הדירה

5 המפתחות לשיפוץ הדירה!

המדריך שיעזור לכם להתחיל את המסע לשיפוץ הדירה
ויעזור לכם לסיים אותו עם מינימום טעויות ומקסימום תועלת.

המדריך לשיפוץ הדירה

פתרון כולל למשפצי דירה
עם סוגרים הכל לדירה

הטבות בלעדיות של "סוגרים הכל לדירה " לרכישת המוצרים המשלימים לשיפוץ: מטבחים ועבודות נגרות, קרמיקה וכלים סניטריים, מקלחונים וחיפויים, אלומיניום, מערכות מיזוג ועוד…

Call Now Button
גלילה לראש העמוד

פגישת ייעוץ ללא התחייבות!

עיצוב פנים ומדידות כלול במחיר השיפוץ!

נשמח להפגש, להכיר, לעזור לכם בכל הדרוש עם סטנדרט חדש של שיפוץ הדירה: משלב המדידה והתכנון ועד לשיפוץ ומסירת הדירה. אנחנו דואגים לכל השיפוץ כולל ניקיון הדירה והכל תחת אחריות אחת גוף אחד מקצועי ושירותי ואתם נהנים משקט ושלווה ומקבלים בית מושלם!

להתקשר אלינו, לחץ כאן: 073-7766500

אפשר להתחיל עכשיו שיחת וואטסאפ

או למלא פרטים ונחזור אליך בהקדם: