טלפון משרדים: 073-7766500

סוגרים הכל לדירה

שיפוצים

שיפוץ דירה קומפלט או שיפוץ בשלבים, מה עדיף?

כמעט כל מי שחושב על שיפוץ הבית מתחבט בשאלת השאלות – האם עדיף להתמודד עם המשימה הגדולה והמורכבת, כלומר שיפוץ דירה קומפלט, או שכדאי דווקא לפרק אותה למשימות קטנות (לשפץ בכל תקופה חלק אחר בבית) כדי לפשט את הפרויקט ולהקל על התקציב? אנחנו נעזור לכם לענות עליה.
שיפוץ דירה קומפלט

רשימת המשאלות

אם היה לכם תקציב בלתי מוגבל לשיפוץ – מה הייתם משנים בבית שלכם? מה הייתם מוסיפים בו? מה הייתם מחליפים? מה אתם אוהבים בבית ומה פחות?

התחילו ברשימה מפורטת של כל מה שאתם רוצים לשפץ בדירה – 'רשימת המשאלות' שלכם. סקרו חדר־חדר בבית: האם לשפץ את חדר האמבטיה ואת השירותים? האם להחליף מטבח? האם לשנות את הריצוף ולצבוע את הדירה? לעצב את החדרים מחדש? אולי לבטל חדר ולהגדיל את הסלון? ואולי להוסיף חדרים?

הרשימה צריכה להביא בחשבון כמה משתנים:

  • מצבו הנוכחי של הבית, כמו הגיל שלו. שיפוץ ועיצוב דירה חדשה שונה מאוד משיפוץ בית ישן. בבית ישן יכולים להתגלות 'סודות' בעת השיפוץ שיצריכו התייחסות מיוחדת, כמו תשתיות האינסטלציה והחשמל.
  • הפוטנציאל של הבית. תמיד אפשר 'למתוח' את הבית ולנצל יותר את החללים שלו (לרוב מעצבת פנים מנוסה תראה דברים שאפילו לא חשבתם עליהם).
  • המצב המשפחתי הנוכחי והתכנון לעתיד – התכנון צריך להיבחן בראייה עתידית לחמש השנים הקרובות (כי הרי לא בכל שנה משפצים את הבית) עם אופציה לעשר השנים הבאות. הסיבה לכך היא שהצרכים שלכם משתנים ואיתם גם הדרישות. למשל, אם הילדים ישנים באותו החדר, תכנון נכון יאפשר להם פינה פרטית בעתיד.
  • שפה עיצובית אחידה – כדאי שהתכנית העיצובית תכלול את כל הבית כדי שכל חלקי הבית ידברו באותה השפה העיצובית ויתכתבו זה עם זה.  

התקציב – פעם אחת, כמו שצריך

אין ספק שהתקציב הוא גורם מכריע בקבלת ההחלטות, אבל גם אין ספק כי שיפוץ דירה קומפלט הוא החלטה כלכלית כדאית יותר. מדוע?

ראשית, הניסיון שלנו מלמד ששיפוץ קטן גורר אחריו עוד שיפוצים לא מתוכננים ("ממילא כבר התחלנו לשפץ, אולי גם את חדר השינה? אולי גם נחליף שיש במטבח? ומה עם הנישות בסלון?"). שיפוצים יכולים להתחיל באמבטיה ולהיגמר בכל הדירה. עם האוכל בא התיאבון.

שנית, לכל עבודה התקורה שלה (הוצאות עקיפות). בתקופת השיפוץ נפגעת השגרה והפגיעה מתבטאת גם בתקציב השוטף. במילים אחרות, השיפוץ כרוך בהוצאות נלוות, כמו שכירות זמנית, ימי חופש, ארוחות מוכנות ומסעדות. לכן חלוקה של השיפוץ לכמה עבודות נפרדות תעלה יותר.

שלישית, לעתים הזול הוא יקר. אין ספק ששיפוץ דירה קומפלט כרוך בתקציב גדול יותר אך הוא מאפשר שליטה בהוצאות, תכנון נכון ותכנון כלכלי נכון המתפרס על פני כמה שנים (כי אין חריגות ממנו בשוטף).

המלצתנו היא שתיקחו את רשימת המשאלות שלכם, תערכו סדר עדיפויות ותגדירו תקציב שיכלול כמה שיותר ממנה. בדקו את כל מקורות המימון שלכם – קרן השתלמות, הגדלת המשכנתא, הלוואה מיוחדת, קופת חיסכון.

חשוב שתזכרו שטווח המחירים הוא רחב מאוד. אולמות התצוגה מעוצבים כך שהכול מושך ויפה מאוד, וקל במיוחד להתפתות. לא חייבים לחרוג מהתקציב כדי שהבית שלכם יהיה יפה. אנחנו נייעץ ונעזור לכם לבחור חומרי גמר: אריחים לריצוף ולחיפוי, פרקטים, אלומיניום, משטחי עבודה, דלתות פנים וחוץ, וילונות, גופי תאורה, ריהוט, כלים סניטרים ועוד. נעזור לכם לשמור על התקציב שקבעתם ולהשיג ממנו את המרב. שיפוץ הוא אינו דבר שעושים בכל חודש, גם לא בכל שנה. לכן כדאי לעשות שיפוץ דירה קומפלט, פעם אחת וכמו שצריך והרווחתם שקט ואיכות חיים לפחות ב־10 השנים הבאות.

תקופת השיפוץ

כל שיפוץ, קטן כגדול, מפר את שגרת החיים לתקופת מה (גם שיפוץ של חדר שינה בלבד כרוך בהתארגנות, בנוכחות של בעלי מקצוע בבית ובהוצאות) ומצריך מאיתנו לגייס משאבים גם חומריים וגם נפשיים. האמת ניתנת להיאמר: תקופת השיפוץ אינה נוחה ופעמים רבות מרתיעה אנשים משיפוץ, בפרט אם יש ילדים קטנים הזקוקים לשגרה. מלבד זאת, תקופת השיפוץ כרוכה לעתים במתח ובלחץ בגלל תקציב ולוחות זמנים. אומנם אין פטנט שיעלים את 'תקופת השיפוץ', אך אפשר לנצל אותה היטב כדי לא לחזור עליה בקרוב. כבר פיניתם זמן ואנרגיות לטובת העניין, נצלו אותם ביעילות לכל הבית ולא רק לחדר אחד. לכן המלצתנו החד־משמעית היא לשפץ את כל הדירה בבת־אחת. שיפוץ דירה קומפלט ייתן לכם שקט שנים רבות. ועד שיגיע השיפוץ הבא, כבר תשכחו את הטרחה של השיפוץ הקודם.

ובכן, בחיים, כמו בשיפוץ, יש כמובן יתרונות וחסרונות לכל החלטה, אבל ברור שיתרונותיו של שיפוץ דירה קומפלט עולים על חסרונותיו. אנחנו ממליצים לכם בחום לא להתפשר כדי שלא תשבו בבית המשופץ שלכם, אחרי כל המהומה, ותאמרו: "חבל שלא חידשנו גם פה. חבל שלא שיפצנו גם שם. חבל שלא החלפנו, חבל שלא הוספנו, חבל שלא בנינו, חבל שלא שינינו".

לקבלת פרטים על שיפוץ דירה בהתאמה אישית – לחץ כאן

דרור מגל

דרור מגל

בשנת 2004 הקים את 'פורטל בית משותף', הפורטל הראשון לקהילות דיירים המחבר בין רוכשי דירות ויוצר עבורם מרחב וירטואלי שיתופי, טרם עידן הפייסבוק והווטסאפ. משם נולד הרעיון ל'סוגרים הכל לדירה'. משנת 2001 יזם, מייסד 'סוגרים הכל לדירה'.עוד על דרור מגל >

לחץ כאן להשארת פרטים

לחיצה להצטרפות לקהילה שלנו במסנג'ר וקבל ראשון תוכן איכותי שיעזור לך בשיפוץ! 

5 המפתחות לשיפוץ הדירה!

המדריך שיעזור לכם להתחיל את המסע לשיפוץ הדירה
ויעזור לכם לסיים אותו עם מינימום טעויות ומקסימום תועלת.

המדריך לשיפוץ הדירה

5 המפתחות לשיפוץ הדירה!

המדריך שיעזור לכם להתחיל את המסע לשיפוץ הדירה
ויעזור לכם לסיים אותו עם מינימום טעויות ומקסימום תועלת.

המדריך לשיפוץ הדירה

פתרון כולל למשפצי דירה
עם סוגרים הכל לדירה

הטבות בלעדיות של "סוגרים הכל לדירה " לרכישת המוצרים המשלימים לשיפוץ: מטבחים ועבודות נגרות, קרמיקה וכלים סניטריים, מקלחונים וחיפויים, אלומיניום, מערכות מיזוג ועוד…

צור קשר
close slider
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן