טלפון משרדים: 073-7766500

סוגרים הכל לדירה

שיפוצים

3 מיתוסים על קבלן שיפוצים שחייבים לנפץ…

יש הרבה מיתוסים סביב קבלני שיפוצים. אנחנו כאן הפרחנו את 3 המיתוסים הנפוצים.
קבלן שיפוצים

מיתוס 1: הדרך הטובה ביותר למצוא קבלן שיפוצים היא המלצות מחברים ומאתרים

לא נכון!

אומנם המלצות הן חשובות, אבל הן לא קובעות. קודם כול, קובעים המספרים וקובעות התקנות. השאלה הראשונה היא: מה גודל השיפוץ? האם עלות השיפוץ גבוהה מ-43,583 שקלים? החוק קובע כי עבודות הנדסה בנאיות החורגות בהיקפן הכספי או במהותן המקצועית מן התחום שנקבע בתקנות חייבות להתבצע רק בידי קבלן הרשום בפנקס הקבלנים, אשר קיבל רישיון מאת הרשם (ראו את מיתוס 3…). ואם כבר המלצות, חפשו אותן אצל חברים שלכם, בהתאחדות קבלני השיפוצים ואצל אדריכלים, מהנדסים, פקחים ומעצבי פנים. לא תמיד ניתן לסמוך על אתרי האינטרנט המדרגים. בעת צרה – לא בהכרח יסייעו לכם באתר (מתוך כתבתה של מירב קריסטל ב'נדל"ן'). ערן סיב, יו"ר התאחדות קבלני המשפצים, מפציר בישראלים שמעוניינים לשפץ את ביתם לפנות לקבלן שיפוצים הרשום ברשם הקבלנים ובעל תעודת חבר בהתאחדות קבלני השיפוצים: "אנחנו לא מטפלים במשפצים שלא רשומים אצלנו אך כל הפניות נרשמות – גם נגד משפצים שאינם רשומים. כבר היו מקרים שההתאחדות הגישה תלונה במשטרה נגד 'עקיצות' של קבלני שיפוצים". לדברי סיב, רק 10% מכלל התלונות שהוגשו היו נגד קבלנים החברים בהתאחדות. בכל שאר התלונות היו מעורבים שיפוצניקים שאינם רשומים.

אנחנו פועלים על־פי החוק ולכן יצרנו סטנדרט חדש בשיפוץ דירה. אצלנו ב"סוגרים הכל לדירה – שיפוצים" יתבצע השיפוץ על־ידי קבלן שיפוצים מורשה בעל ניסיון בגופים ציבוריים ומפוקח על־ידי מהנדס אזרחי ובקר איכות מנוסים (וגם המלצות יש לנו בשפע). זה הבית שלכם, אל תסתפקו בפחות.

מיתוס 2: כשמשפצים צריך לקחת בחשבון 20% חריגה בתקציב ובזמן

לא נכון!

20% חריגה מהתקציב זאת חריגה לא כל שיפוץ חייב לחרוג בתקציב ובזמן, ובטח שלא ב-20% (אלא אם מחליטים להרחיב את השיפוץ במהלכו או להוסיף דברים). לפני כל שיפוץ של בית או של דירה, חשוב לערוך הסכם עבודה עם קבלן שיפוצים הכולל חריגה, כלומר קבלן השיפוצים יכול לחרוג בין 7%-3% מהתקציב שניתן לו. הסעיף הזה נפוץ מאוד בחוזים כי שיפוץ הוא עניין דינמי וצרכים שלא ידענו עליהם קודם עשויים לצוץ. לכן חשוב לכלול את הסעיף הזה בכל הסכם עבודה. הדבר נכון גם לסעיף עמידה בלוח זמנים ופיצוי בגין חריגה.

ככלל, אם מדייקים במדידות ומתכננים נכון ומקפידים על קבלן שיפוצים ועל קבלני משנה מקצועיים, אין סיבה ממשית לחרוג. לא בתקציב ולא בזמן. אנחנו, ב"סוגרים הכל לדירה – שיפוצים", יצרנו סטנדרט חדש בשיפוץ דירה. בעזרת מדידה מקצועית תכנון מפורט, כתב כמויות מדויק, תקציב מוגדר, לוח זמנים ברור וגורם אחד אחראי המתאם בין קבלן השיפוצים וכל קבלני המשנה ונותני השירותים – הכול מתוכנן וידוע מראש.

מיתוס 3: כל השיפוצניקים חאפרים

לא נכון!

לשיפוצניק וכן קבלן שיפוצים יש תדמית של חאפרים המבוססת פעמים רבות על ניסיון עגום. נדמה כי ענף השיפוצים פרוץ לחלוטין ויש בעלי מקצוע המוציאים שם רע לעמיתיהם. ראשית, יש להבחין בין 'שיפוצניק' לבין 'קבלן שיפוצים' – הראשון אינו קבלן שיפוצים רשום ואילו האחרון כן. שנית, יש קבלני שיפוצים רבים שהם ישרים, הגונים ואנשי מקצוע מעולים הנפגעים מהתדמית הזאת. איך אפשר להימנע מליפול בפח עם בעל מקצוע שרלטן או רמאי? אין פתרונות קסם אך תכנון ומחקר מראש יסייעו מאוד בעניין ויאפשרו ללקוח לזהות בקלות קבלנים חאפרים או לא מקצועיים. אלה מצדם יחששו מלקוח שיודע. חשוב לדעת כי חוק רישום קבלנים לעבודות הנדסה בנאיות, התשכ"ט-1969, קובע בין היתר את סמכויות רשם הקבלנים ואת אופן ניהול והרישום בפנקס הקבלנים. מומלץ לכל רוכשי הדירות או בוני הדירות או מזמיני עבודה לעיין בפנקס הקבלנים כדי לבדוק אם הקבלן שיפוצים רשום בפנקס הקבלנים, באילו ענפים מותר לו לעסוק ובאילו היקפים כספיים. כלומר, יש הבדל מהותי בין שיפוצניק לבין קבלן שיפוצים רשום – קבלן מוסמך יהיה רשום ברשם הקבלנים בסיווג 'רשום', תחת המספר '131'. אומנם מותר וחוקי להעסיק קבלן לא רשום (המכונה 'שיפוצניק'), אך אסור לקבלן שיפוצים לא רשום לעסוק בעבודות שיפוץ בהיקף העולה על 40,039 אלף שקל, כמו עבודות גבס בחדר או בשני חדרים, ריצוף שטח שאינו עולה בגודלו על 100 מ"ר, חידוש חדר אמבטיה או צביעת הדירה.  זכרו שקבלן רשום נמצא בפיקוח. כשהוא מפשל, מרמה או נוטש – יש מה לעשות נגדו ויש לו מה להפסיד. קבלן לא רשום עשוי להתעלם או להיעלם.

אומנם יש שיפוצניקים חאפרים, אבל הם לא כולם. אצלנו, ב'סוגרים הכל לדירה – שיפוצים', אין מקום לחאפריות. יצרנו סטנדרט חדש בשיפוץ דירה – השיפוץ נעשה בידי קבלן שיפוצים רשום ומורשה (קבלן רשום מס' 25759) בעל ניסיון בגופים ציבוריים ומפוקח באמצעות מהנדס אזרחי ובקר איכות (הנדסאי בניין) מנוסים.

בן ציון נהמי

בן ציון נהמי

קבלן שיפוצים רשום ומפקח בנייה, מסווג כקבלן שיפוצים רשום ברשם הקבלנים בענף 131.בעל ניסיון רב בעבודה עם לקוחות פרטיים, עם מפקחי בנייה, עם אדריכלים, עם מנהלי רכש ועם אנשי אחזקה בפרויקטים מצליחים ברחבי הארץ.חבר בהנהלת ההתאחדות ומרצה בבית הספר למקצועות הבנייה, התאחדות קבלני השיפוצים בישראל פועלת רבות כדי להעשיר את הידע של אנשי השיפוצים בארץ ולקדם את המקצועיות בתחום. לשם כך אימצה ההתאחדות סטנדרטים הנהוגים באיחוד האירופי ובכללם הקמת בית ספר למקצועות הבנייה.בן ציון נהמי >

לחץ כאן להשארת פרטים

לחיצה להצטרפות לקהילה שלנו במסנג'ר וקבל ראשון תוכן איכותי שיעזור לך בשיפוץ! 

5 המפתחות לשיפוץ הדירה!

המדריך שיעזור לכם להתחיל את המסע לשיפוץ הדירה
ויעזור לכם לסיים אותו עם מינימום טעויות ומקסימום תועלת.

המדריך לשיפוץ הדירה

5 המפתחות לשיפוץ הדירה!

המדריך שיעזור לכם להתחיל את המסע לשיפוץ הדירה
ויעזור לכם לסיים אותו עם מינימום טעויות ומקסימום תועלת.

המדריך לשיפוץ הדירה

פתרון כולל למשפצי דירה
עם סוגרים הכל לדירה

הטבות בלעדיות של "סוגרים הכל לדירה " לרכישת המוצרים המשלימים לשיפוץ: מטבחים ועבודות נגרות, קרמיקה וכלים סניטריים, מקלחונים וחיפויים, אלומיניום, מערכות מיזוג ועוד…

צור קשר
close slider
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן